Wyszukaj najlepszych wycieczek do Włoch i wspaniałych włoskich firm!

Umbria

Umbria to piękny, zielony region Włoch, położony w samym środku półwyspu Apenińskiego. Jako jedyny z regionów centralnej części kraju nie graniczy z morzem. Umbria jest pokryta malowniczymi cienistymi lasami i spokojnymi jeziorami, przez region ciągnie się górski łańcuch Apeninów Umbryjsko-Marchijskich z najwyższym szczytem, Vettore (2476 n.p.m.). W Umbrii znajduje się również Jezioro Trazymeńskie, czwarte co do wielkości Włoch. Miłośnicy natury nie mogą nie odwiedzić Apenińskiego Parku Przyrodniczego Parco del Monte Cucco (1522. m.n.p.m.), jedną z najbardziej widokowych części Apeninów. W Parku zostały przygotowane szlaki turystyczne o łacznej długości ponad 120 km. i różnym stopniu trudności, znajdują się tutaj też liczne dla miłośników speloologii, raftingu, konnych wycieczek i roweru górskiego a w zimie biegów narciarskich. Park jest też popularnym miejscem wśród lotniarzy i paralotniarzy – mieszają się tutaj prądy powietrzne bałkańskie z atlantyckim stwarzając szczególnie korzystne warunki do uprawiania tego sportu i dlatego właśnie tutaj odbywa się wiele lotniarskich. Ale Monte Cucco to przede wszystkim groty skalne! Jeżeli ktoś ma ochotę na swoistą podróż do głębi ziemi powinien odwiedzić Jaskinię Monte Cucco (La Grotta di Monte Cucco), ma blisko 30 km. długości a w najgłębszym miejscu różnica poziomów wynosi 922 m., większość tuneli dostępna jest jednak tylko dla doświadczonych spaleologów.

Stolicą regionu jest antyczna Perugia, założona przez mitycznego bohatera Etruskiego. W jej bazyliceBenedykt XI, Marcin IV, Urban IV i Innocenty III, a w Kaplicy Pierścienia (la Cappella dell'Anello) pilnie strzeżoną relikwią jest pierścień zaręczynowy Madonny! Perugia to miasto muzyki, przede wszystkim jazzu, co roku odbywa się tutaj międzynarodowy festiwal Umbria Jazz.

Terni

to miasto zakochanych! Tutaj urodził się św. Walenty, pierwszy biskup miasta, ścięty przez Rzymian 14 lutego. Legenda mówi, że święty pogodził pokłóconych kochanków darowując im czerwoną różę, święty poza tym kochał dzieci i podkreślał i rolę w rodzinie i tak został patronem Zakochanych. Rokrocznie 14 slutego odbywa się tutaj kolorowy festyn ku ich czci! To również piękne i romantyczne miejsce na ślub.

Asyż (Assisi), najsławniejsze miasto Umbrii, związany jest głęboko z multe św. Franciszka i św. Klary, przepiękny kościół ozdobiony freskami Giotta należy do perle włoskiej sztuki, turyści i pielgrzymi unikający tłumów mogą podążyć śladami świętego w licznych drobniejszych sanktuariach rozrzuconych po wzgórzach umbryjskich.

Stolica regionu: Perugia

Prowincje: Terni, Perugia

Główne miasta: Orvieto, Asyż

Święta: Festiwal Dwóch Światów w Spoleto, Palio w Gubio

Do zwiedzenia: Kateda w Orvieto, Katedra w Spoleto, Palazzo del Priori w Perugii

Kuchnia Umbrii

Mieszkańcy Umbrii nie stronią od smakowitych mięs, w ich jadłospisie ważne miejsce zajmuje wieprzowina i dziczyzna. Wyśmienitym dodatkiem do potraw są czarne Trufle z Umbrii (choć spotyka się również białe), zbierane są w okolicy Norcii i Spoleto. Jeziora na terenie Umbrii bogate są w ryby słodkowodne, płotki, węgorze, okonie, pstrągi, kiełbie, sielawy, lipienie, liny, brzany oraz karpie. Ryby są pieczone, grillowane, lub gotowane. Perugia jest jedną z europejskich czekoladowych stolic, w połowie października w umbryjskiej stolicy wybucha czekoladowa gorączka znana na całym świecie Impreza Eurochocolate przyciąga entuzjastów tego specjału z całego świata. Najsławniejszym wyrobem cukierniczym jest czekoladowy całus (Bacio), tradycyjnie czekoladki wszystkich zakochanych.

Umbria, choć nosi nazwę zielonego serca Włoch, nie przoduje w uprawie winorośli, powszechnie znane są jedynie białe wina z Orvieto.

Organizacja ślubów we Włoszech- Venice Special

Kategoria: Ślub we Włoszech Region: Apulia Emilia Romania Florencja Friuli Kampania Lacjum Liguria Lombardia Marche Piemont Rzym Sardynia Sycylia Toskania Trydent - Górna Adyga Umbria Wenecja Wenecja Euganejska - Veneto
Ocena:
(194 głosów)

Profesjonalna organizacja ślubów we Włoszech Venice Special Travel to doświadczony organizator ślubny i włoski Wedding Planner i polski Organizator Turystyczny. Zapewniamy naszym Nowożeńcom profesjonalną, kompleksową oraz wszechstronną obsługę organizacji Waszego wymarzonego […]

ul. Rostocka 160 , 71-771 Szczecin

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Przewiń do góry