Wyszukaj najlepszych wycieczek do Włoch i wspaniałych włoskich firm!

Marche

Marche, ze stolicą w Ankonie, to górzysty region położony w środkowych Włoszech, tereny nizinne znajdują się jedynie nad brzegiem Morza Adriatyckiego. Region przecinają dwa duże łańcuchy Apeninów, najwyższym szczytem jest Monte Vettore (2478 m.). Marche charakteryzuje się pięknym malowniczym krajobrazem, znajduje się także kilka sławnych miejscowości, które co roku przyciągają odwiedzających, możemy do nich zaliczyć Urbino z przepięknym starym miastem, Maceratę gdzie znajduje się bardzo ciekawe Muzeum Powozów (Il Museo delle Carrozze ), sanktuarium Domu św. Rodziny w Loreto (podobno znajduje się tam oryginalny dom w którym mieszkała Maryja z rodziną w Nazarecie!! Przywieziony w 1294 r. z Ziemi Świętej), a który jest celem wielu pielgrzymek.

Miłośnicy przyrody powinni odwiedzić Il Parco Regionale del Cònero, powstała w 1987 oaza naturalistyczna rozciągająca się nad brzegiem Adriatyku, niegdyś w tej właśnie okolicy miejscowi piraci ukrywali swoje skarby. Godne zobaczenia są Groty Frassassi ( Grotte di Frasassi ) w okolicach Genga w Parkach Przyrodniczych Gola della Rossa e di Frasassi, jest to rozległy kompleks jaskiń, z których pierwsza l'Abisso Ancona, przy wymiarach 180 x 120 m i wysokości 200 m ma wielkość powierzchnię ponad 2 milionów metrów sześciennych; Jest tak ogromna, że można by w niej zmieścić całą mediolańską katedrę!!!

Przez Marche przebiega Zielony Korytarz Adriatycki – droga rowerowa, która w przyszłości ma biec wzdłuż całego zachodniego wybrzeża Adriatyku na długości ok. 1000 km. ma połączyć Ravennę z Santa Maria di Leuca w Apuglii, projekt na razie jest jeszcze ciągle w fazie raelizacji. Miłośnicy średniowiecza w drugą sobotę lipca i pierwszą niedzielę sierpnia powinni odwiedzić Ascoli Piceno, gdzie ma miejsce wielki średniowieczny turniej rycerski Qintana (torneo cavalleresco della Quintana o giostra della Quintana).

W Ankonie spotykamy kolejny polski akcent- 18 lipca 1944 r. II Korpus Polski zdobył miasto co ułatwiło Aliantom przełamanie obrony niemieckiej na linii Gotów. Miejscowość została zdobyta bez jednego wystrzału artyleryjskiego – obawiano się, że pociski mogą spowodować straty wśród ludności cywilnej. Ten moralny aspekt działań żołnierzy II Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Andersa zyskał uznanie wśród mieszkańców oraz dowództwa wojsk alianckich.

Kuchnia Marche

Rozciągające się pomiędzy Adriatykiem a Apeninami region posiada zróżnicowany krajobraz co nie pozostało bez wpływu na bardzo bogatą ofertę kulinarną. W miejscowościach położonych wzdłuż Adriatyku jada się potrawy rybne, z kolei w górzystych terenach Apeninów mieszkańcy smakują się w wieprzowinie i dziczyźnie. Faszerowane mięsem oliwki z Ascoli Piceno olive all’ ascolana są nie tylko miejscowym przysmakiem , ale ulubioną przystawką większości Włochów. Wytwarza się tutaj popularne w całych środkowych Włoszech wódki i likiery anyżowe. Zawierają od 40 do 60 procent alkoholu, pije się je rozcieńczone z wodą lub czyste z lodem. Popularne likiery w Marche to Anicione, Sassolino, Sambuca oraz Anisetta i Mistra.

Najpopularniejsze szczepy winne i wina: Verdicchio, Vernaccia, Bianchello, Colli Maceratesi, Pesaresi , Esino, Falerio.

Organizacja ślubów we Włoszech- Venice Special

Kategoria: Ślub we Włoszech Region: Apulia Emilia Romania Florencja Friuli Kampania Lacjum Liguria Lombardia Marche Piemont Rzym Sardynia Sycylia Toskania Trydent - Górna Adyga Umbria Wenecja Wenecja Euganejska - Veneto
Ocena:
(194 głosów)

Profesjonalna organizacja ślubów we Włoszech Venice Special Travel to doświadczony organizator ślubny i włoski Wedding Planner i polski Organizator Turystyczny. Zapewniamy naszym Nowożeńcom profesjonalną, kompleksową oraz wszechstronną obsługę organizacji Waszego wymarzonego […]

ul. Rostocka 160 , 71-771 Szczecin

Odkryj z nami Marche – Riviera delle Palme – Cupra Marittima

Kategoria: Podróże enogastronomiczne Region: Cupra Marittima Marche Riviera delle Palme Wybrzeże Adriatyckie
Ocena:
(278 głosów)

Riviera delle Palme to malownicze wybrzeże Marche, w jej skład wchodzą 3 miejscowości Cupra Maritima, Mystic i San Benedetto del Tronto, terytorium wzięło swoją nazwę od rosnących tutaj palm, oprócz […]

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Przewiń do góry