Wyszukaj najlepszych wycieczek do Włoch i wspaniałych włoskich firm!

Liguria

Liguria to jeden z najmniejszych włoskich regionów, ma formę łuku zawieszonego między Alpami, Apeninami i Morzem Liguryjskim. Ze względu na swoje ukształtowanie region jest bardzo malowniczy, tutejsze wybrzeże ma dwa oblicza: strome zbocza górskie schodzące wprost do morza i piękne łagodne piaszczyste plaże. Warto zauważyć, że wybrzeże zachodnie Włoch charakteryzuje się cieplejszym i łagodniejszym klimatem niż wschodnie, gdzie dochodzą zimne podmuchy z serca samej Syberii.

Amatorzy kąpieli powinni odwiedzić zatokę della Spezia, nad którą położone są modne kurorty letnie jak Lerici i Portovenere, nazywają ją też Zatoką Poetów, ponieważ jej piękno urzekła tak znanych poetów jak D.H. Lawrence, Lord Byron, D'Annunzio i Shelley.

Stolicą regionu jest Genua, założona przez antycznych Ligurów, zniszczona przez Kartagińczyków a potem odbudowana przez Rzymian, by w XII w. zostać królową Republik Morskich. Obok ważnych zabytków warto odwiedzić Porto di Genova, który prezentuje ciekawy przykład konwersji urbanistycznej, na dawnych terenach portowych o powierzchni 130.000 m2 zorganizowane zostały liczne inicjatywy kulturalno-naukowe, warte zobaczenia jest tamtejsze Akwarium – największe w Europie.

Co zawdzięcza Ameryka Genui (oprócz Kolumba oczywiście)! Jeans! Ponieważ słowo “jeans” to nic innego jak przekręcone na angielski słowo Genes (jak nazywają Genua Francuzi), ponieważ to najsławniejsze amerykańskie sukno Genova in francese, to niebieska tkanina (uważana przez samych genueńczyków za naprawdę bardzo ekonomiczną i kiepskiej jakości) używana przez robotników portowych, którzy “wyeksportowali” ją za ocean.

Jeszcze jedna ciekawostka- pierwsze włoskie towarzystwo piłkarskie narodziło się właśnie w Geniu w 1893 i zdobyło aż 9 mistrzostw.

W lutym w San Remo odbywa się sławny Festiwal Piosenki Włoskiej i Wiosenny Festiwal Kwiatow (San Remo in Fiore)

Stolica regionu: Genua

Prowincje: Genua, La Spezia, Savona, Imperia

Święta: Procesja w Wielki Piątek, Regata Republik Morskich

Do zwiedzania: Akwarium, Katedra, Stare Miasto w Genui, Muzeum Morskie w La Spezia

Kuchnia Ligurii

Duże znaczenie w kuchni liguryjskiej mają potrawy rybne, pyszne słone torty i ciasta, Liguryjczycy mają również swoją autorską pizzę- pizza all’ Andrea z cebulą, sardelami oraz z ostrymi przyprawami. Liguria słynie z przepysznych oliwek , bardzo delikatnych w smaku z odmian Taggiasca i Lavagnina. Klasycznym daniem jest Pasta con Pesto alla Genovese. To recepta, którą zna każda włoska żona (te ambitniejsze robią pesto w domu ze świeżych liści bazylii, orzeszków sosny morskiej i sera parmezanu lub grana oraz trochę oliwy z oliwek, łatwiej jest jednak kupić słoiczek tego specjału): gorące spaghetti, kilka łyżeczek aromatycznego sosu! O to jak zrobić wykwintny włoski obiad w 5 minut!

Z uprawianej liguryjskiej winorośli powstają wina intensywne z przyjemnym posmakiem owocowym. Znanym winem z południowo-wschodniej Ligurii jest Vermentino. W Savonie koniecznie wypijcie chinotto! Napój owocowy z soku owoca cytrusowego rosnącego w Ligurii zwanego chinotto, jego smak jest bardzo charakterystyczny (lekko gorzki, ale jednocześnie świeży i delikatny) i nie każdemu może się podobać.

Organizacja ślubów we Włoszech- Venice Special

Kategoria: Ślub we Włoszech Region: Apulia Emilia Romania Florencja Friuli Kampania Lacjum Liguria Lombardia Marche Piemont Rzym Sardynia Sycylia Toskania Trydent - Górna Adyga Umbria Wenecja Wenecja Euganejska - Veneto
Ocena:
(194 głosów)

Profesjonalna organizacja ślubów we Włoszech Venice Special Travel to doświadczony organizator ślubny i włoski Wedding Planner i polski Organizator Turystyczny. Zapewniamy naszym Nowożeńcom profesjonalną, kompleksową oraz wszechstronną obsługę organizacji Waszego wymarzonego […]

ul. Rostocka 160 , 71-771 Szczecin

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Przewiń do góry