Wyszukaj najlepszych wycieczek do Włoch i wspaniałych włoskich firm!

Lacjum

Lacjum (Latio) to region położony w centralno-zachodnich Włoszech, którego stolicą jest Rzym. Terytorium regionu rozciąga się od Apeninów aż schodzi do Morza Tyrreńskiego a krajobraz jest bardzo zróżnicowany: od terenów górzystych pokrytych zielonymi lasami, wzgórza z gajami oliwnymi po rozległe niziny i piaszczyste plaże, liczne klasztory, opactwa i malownicze zamki . Turyści niestety najczęsciej skupiają się na wizycie w Rzymie i Watykanie.

Rzym… to trzy tysiące lat historii, trudnej do opisania w kilku linijkach. Nie każdy wie jednak, że jest to też ważny ośrodek kinematograficzny, w latach 50 I 60-tych prawdziwa stolica kina europejskiego. W rzymskim “Mieście Kina” oprócz arcydzieł filmowych włoskich reżyserów jak Fellini, De Sica, Pasolini, Visconti czy Rossellini, zostały nakręcone kolosalne amerykańskie produkcje: Ben Hur, Spartacus, Cleopatra i Quo vadis. W Rzymie narodzili się reżyser, ojciec spaghetti-westernów Sergio Leone, jeden z najsławniejszych kompozytorów muzyki filmowej Ennio Morricone, wielcy aktorzy związani z Wiecznym Miastem to Anna Magnani, Alberto Sordi, Nino Manfredi oraz Aldo Fabrizi.

Na szczególną uwagę zasługuje też antyczne miasto portowe – Ostia Antica oraz piękna willa cesarza rzymskiego Hadriana w Tivoli. Warto odwiedzić również klasztory: Subiaco i Monte Cassino, z cmentarzem polskich żołnierzy oraz udać się do letniej rezydencji papieskiej Castelgandolfo.

A i tutaj dla miłośnikow sportu oczekuje – Stadionu SS Lazio!!

Kuchnia Lacjum i Rzymu

Kuchnia Rzymu ma swoje bogate tradycje, Wieczne Miasto od ponad dwóch tysięcy lat było jedną z najważniejszych światowych metropolii przyciągając przybyszów z całego świata którzy często przywozili ze sobą rodzime produkty oraz propagowali swoje przyzwyczajenia kulinarne, które pomału zakorzeniały się na dobre w rzymskiej kuchni. Lacjum posiada również bogatą tradycję produkcji serów (pecorino romano, ricotta romana).

Kuchnia lacjo obfituje w potrawy z karczochów, dania z wieprzowiny, jagnięciny, cielęciny, makarony wśród których króluje spaghetti carbonara (z boczkiem, jajkiem, serem pecorino), znane są tutaj również gnocchi alla romana (kluski z kaszy manny, pieczone z masłem i tartym parmezanem), a na drugie danie saltimbocca alla romana (cięlęcina z szynką i szałwią). A na kawę koniecznie należy się wybrać do dwóch historycznych rzymskich kawiarni Caffè Greco oraz Caffè Giolitti.

Organizacja ślubów we Włoszech- Venice Special

Kategoria: Ślub we Włoszech Region: Apulia Emilia Romania Florencja Friuli Kampania Lacjum Liguria Lombardia Marche Piemont Rzym Sardynia Sycylia Toskania Trydent - Górna Adyga Umbria Wenecja Wenecja Euganejska - Veneto
Ocena:
(194 głosów)

Profesjonalna organizacja ślubów we Włoszech Venice Special Travel to doświadczony organizator ślubny i włoski Wedding Planner i polski Organizator Turystyczny. Zapewniamy naszym Nowożeńcom profesjonalną, kompleksową oraz wszechstronną obsługę organizacji Waszego wymarzonego […]

ul. Rostocka 160 , 71-771 Szczecin

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Przewiń do góry