Wyszukaj najlepszych wycieczek do Włoch i wspaniałych włoskich firm!

Kalabria

Kalabria (Calabria), to najbardziej wysunięty na południe region “stałego lądu”, górzysty (Apeniny) czubek włoskiego kozaka, który na wybrzeżu spotyka się z wodami mórz Tyrreńskiego oraz Jońskiego. Niezbyt wysokie szczyty są w całości pokryte gęstymi, śródziemnomorskimi lasami. Region może pochwalić się najbardziej rozwiniętym i malowniczym wybrzeżem we Włoszech o łącznej długości prawie 180 km. Wybrzeże morza Tyrreńskiego jest raczej wysokie i skaliste, lecz nad morzem Jońskim rozciąga się wiele pięknych, piaszczystych plaż (najpiękniejsza Troppea).

Jeśli w upalny letni dzień, spacerując po pięknym nabrzeżu Reggio Calabria, zdarzy wam się zobaczyć zdeformowane odbicie miasteczek i pałaców Sycylijskich, zawieszonych jakby między morzem a niebem, tak bliskich, że będziecie widzieć ich mieszkańców – nie przeraźcie się! To nie nadmiar słońca ale ‘zaklęcie wróżki Morgany’ (Fata Morgana), zjawisko optyczne podobne do mirażu, które można zaobserwować na wybrzeżu kalabryjskim gdy powietrze i powierzchnia morza są nieruchome. Legenda głosi, że Wróżka (Fata) Morgana próbowała nakłonić tym zaklęciem normańskiego króla Roger I Hauteville do podboju Sycylii z pomocą swojej zaczarowanej różdżki. Ale król Normanów, oburzony, odmówił zdobycia wyspy za pomocą oszustwa. I tak, bez pomocy Morgany, jej zdobycie zajęło mu trzydzieści lat!

Stolica regionu: Catanzaro

Prowincje: Catanzaro, Cosenza, Reggio Calabria, Bibo Valentina

Święta: Święto Folkloru

Kuchnia Kalabrii

Oblana dwoma morzami Kalabria jest rajem dla miłośników ryb i owoców morza, łowi się tu przede wszystkim kreweteki, homary, langusty, jeżowce, kałamarnice i pająki morskie oraz olbrzymie mieczniki i tuńczyki. W miejscowości Bagnara Calabra na początku lipca odbywa się święto miecznika.

Innym produktem regionu są dojrzewające zimą cytrusy oraz letnie melony, Kalabria to również zagłębie bakłażana.

Tropea – kurort nad Morzem Tyrreńskim

Region: Kalabria Wybrzeże Tyrreńskie
Ocena:
(51 głosów)

Tropea położona między Zatoką św Eufemii i Zatoką Gioia Tauro to przepiękny kurort nad Morzem Tyrreńskim gdzie można podziwiać najpiękniejsze zachody słońca. Antyczne ruiny z czasów greckich i rzymskich, wspaniałe […]

Ośrodek turystyczny Tropea 1

Kategoria: Wakacje dla singli Region: Kalabria
Ocena:
(89 głosów)

Autentyczne Śródziemnomorska gościnność i przytłaczająca uroda jednej z najpiękniejszych włoskich plaż Tropea, wymarzone miejsce na rodzinne wakacje, pełne relaksu i zabawy. Elegancki i wygodny ośrodek złożony z hotelu 4-gwiazdkowego i […]

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Przewiń do góry