Wyszukaj najlepszych wycieczek do Włoch i wspaniałych włoskich firm!

Rajska wyspa Ischia

Ocena uczestników:
(675 głosów)
Opis miejsca

WAKACJE NA RAJSKIEJ WYSPIE

Ischia jest jedną z najpiękniejszych wysp na Flegree na Morzu Tyrreńskim, znajduje się na północnym krańcu Zatoki Neapolitańskiej. Wyspa jest w zasadzie wygasłym wulkanem Epomeo, którego szczyt stanowi zarazem jej najwyższy szczyt (788 m.n.p.m.).

Ze względu na charakter wulkaniczny jest jednym z najważniejszych ośrodków termalnych na świecie; jej źródła były używane od czasów starożytnych do leczenia różnych schorzeń, a stały się sławne dzięki starożytnym Rzymianom, którzy wybudowali tutaj kompleksy łaźni publicznych (np. w pobliżu źródła Nitrodi Barano d’Ischia).

Położenie geograficzne i bardzo łagodny, ciepły klimat zamienia Ischię w prawdziwy kawałek raju odpowiedni na wypoczynek przez cały rok.

Atrakcje turystyczne wyspy Ischia:

 • Źródła termalne
 • Zamek zbudowany w 474 roku p.n.e. na nadmorskim urwisku skalnym
 • Torre Michelangelo Wieża, Wieżyczka dom na wybrzeżu z widokiem na Zamek Aragoński
 • Kościół Soccorso .
 • Ogrody Posejdona (Giardini Poseidon), czyli ogromny i malowniczy kompleks ogrodów i basenów termalnych, z różnorodnymi udogodnieniami.
 • Absolutnie nie można pominąć rejsu wzdłuż wybrzeża Ischi!!
 • Miłosnicy wina powinni odwiedzić Ischię 11 listopada, kiedy to ku czci św. Marcina otwiera się piwnice miejskich winiarni by wszyscy mogli popróbować nowego wina
 • Wyspy Ischia corocznie organizuje setki wydarzeń kulturalnych i artystycznych o podstawowym znaczeniu.

Źródła termalne na wyspie Ischia

Ischia dzięki charakterystycznym źródłom pochodzenia wulkanicznego jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk w Europie . We wszystkich zakładach leczniczych wyspy można znaleźć gorące źródła, gejzery, błoto lecznicze, wysoko wykwalifikowany personel wykorzystujący najnowsze odkrycia w dziedzinie kuracji termalnych. Duża część zakładów leczniczych jest przystosowana do przyjmowani i leczenia osób z problemami ruchowymi.

Wody termalne Ischia są alkaliczne, zawierają związki siarki, jodu, chloru, żelaza, potasu i mikroelementy. W zależności od składu są stosowane w leczeniu wielu dolegliwości, jak reumatyzm, zapalenie stawów, nerwobóle, złamania, nadwyrężenie mięśni, problemy ginekologiczne, choroby dróg oddechowych i choroby skóry. Różnorodność zastosowań jest równie imponująca: kąpiele mineralne lub spa, terapia ozonowa, prysznice, kąpiele błotne, inhalacje, irygacje, masaże podwodne, przeprowadzone w kilku dobrze wyposażonych zakładach akredytowanych z National Health Service.

Okazje i rabaty
Rajska wyspa Ischia

już od 180 PLN

Hotel SPA Ischia

Pakiet na 1 osobę (zakwaterowanie w pokoju 2 os.) Pakiet obejmuje: 5 noclegów w pokoju 2 os. w hotelu 3 Pełne wyżywienie Bezpłatne korzystanie z basenu spa Wstęp do hotelowego SPA Ubezpieczenie KL+NNW+BP JUŻ OD 180 PLN za noc za os...
już od 1339 PLN

Relaks na wyspie Ischia

UWAGA: Willa Pitecusa - jest całkowicie dostosowana do przyjmowania osób niepełnosprawnych, ze względu jednak na swoje ukształtowanie geograficzne – sama wyspa Ischia ma wiele obszarów trudno dostępnych i pełnych barier architektonicznych, ...
Skontaktuj się z nami!


Administratorem Państwa danych osobowych przekazywanych w niniejszym formularzu jest Venice Special Travel z siedzibą w Szczecinie przy ul. Rostockiej 160, tel. 0048 794 64 65 52, tel. 00393 277 593 452, NIP: PL8511891412, REGON: 321462077...

Jeżeli złożyłeś oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w każdej chwili masz prawo cofnąć tą zgodę. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Dane osobowe przekazywane w ramach niniejszego formularza mogą być wykorzystywane w celu nawiązania z Tobą kontaktu na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

Będziemy przetwarzać kategorie Twoich danych osobowych takie jak podstawowe dane identyfikacyjne i dane dotyczące możliwości kontaktu z Tobą.

Twoje dane osobowe możemy udostępniać podwykonawcom, czyli podmiotom, z których korzystamy przy ich przetwarzaniu;

Nie przekazujemy Twoich danych poza teren EU/EOG.

Twoje Dane osobowe będą przetwarzane i przechowywane od momentu ich uzyskania przez Administratora Danych Osobowych do czasu zakończenia kontaktu z Tobą, oraz po tym okresie w celu:

 1. dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem usługi;
 2. wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych;

Warto pamiętać, że masz prawo wniesienia skargi do UODO gdy uznasz, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Przysługuje Ci prawo:

 1. dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;
 2. do sprostowania (poprawiania swoich danych);
 3. do usunięcia danych;
 4. do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
 5. do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych;
 6. do przenoszenia danych;
 7. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego;
 8. prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych

Podanie danych jest dobrowolne ale ich nie podanie będzie równoznaczne z brakiem możliwości nawiązania kontaktu z Tobą.

Szczegóły i wskazówki jak wykonywać swoje prawa znajdziesz Użytkowniku na naszej stronie internetowej w polityce prywatności, pod adresem https://www.italytravel24.com/wp-content/uploads/Polityka-ochrony-danych-osobowych.pdf

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Przewiń do góry