Wyszukaj najlepszych wycieczek do Włoch i wspaniałych włoskich firm!

Park Delty Padu

Ocena uczestników:
(149 głosów)
Opis miejsca

Park Delty Padu to jeden z największych najważniejszych parków naturalistycznych we Włoszech, wpisany w rejestr Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO za swój wyjątkowy krajobraz, gdzie zaciera się granica między lądem a morzem, a horyzont nigdy się nie kończy. Rezerwat jest położony na pograniczu dwóch regionów Veneto i Emilii-Romanii. Rozlewiska Padu, największej włoskiej rzeki stworzyły wspaniałe warunki do rozwoju przyrody oraz idealne środowisko dla ogromnej ilości gatunków ryb i ptaków wodnych.  Ludność zamieszkująca ten obszar od wieków zaangażowana w osuszanie terenów potrafiła stworzyć harmonijny układ między środowiskiem naturalnym, który należy chronić a licznymi zasobami naturalnymi, które umiała dobrze wykorzystać. Wspaniałe miejsce dla miłośników morza, natury, kajakarstwa, wycieczek rowerowych (ze względu na ukształtowanie terenu i częściowe wyłącznie z ruchu samochodowego- bezpiecznych przejażdżek dla całej rodziny), sportów wodnych, wędkarstwa sportowego.

Zwiedzanie Parku Delty Padu

Na nogach, na rowerze, kajakiem, łódką, autobusem dając się prowadzić przewodnikom w kontakcie z naturą, odkrywając przyrodę i ludzi.

Gdzie rzeka spotyka się z morzem

Delta rzeki Pad to dzikie miejsca gdzie rzeka maluje niesamowite pejzaże. Granice między ziemią, wodą i niebem zamieniają się w mieszaninę kolorów i ruchów. Szerokie połacie tataraku, rozległe laguny słonych wód i kolorowych kwiatów dają dom tysiącom ptaków. Dzikie plaże, niekończące się przestrzenie i powabna atmosfera ujmują tych, którzy poszukują nieskażonej natury.

Kolory i zapachy Parku

Ogród Botaniczny Portu Caleri i gaje piniowe Rosolina Mare, wraz z oazami Ca’ Pisani Ca’ Mello reprezentują rozległą ścieżkę zapachową. Uwagę tego, kto już tą krainę odwiedził, przyciągają przede wszystkim wyraźny zapach nadmorskiego gaju i zatrwian, które mieszają się ze sobą w morskim powietrzu pełnym jodu i solanki. Kwiaty Limoniun, rzadkich orchidei oraz odcienie czerwieni Salicornia wymalowują delikatnymi barwami ten naprawdę rzadko spotykany krajobraz.

Wielka melioracja

Pejzaż stworzony przez rzekę a ukształtowany przez człowieka, którego najbardziej znaczący symbol przeobrażania się Delty Padu przez osuszanie bagien. Aby zrozumieć trud włożony w wydzieranie terenu wodom, wystarczy odwiedzić Muzeum Regionalne Bonifica w Ca’ Vendramin, nieodzowny przystanek aby zrozumieć pochodzenie, historię i wydarzenia, które uformowały współczesny wygląd Delty.

Podróż między dolinami

Trasa przez Deltę Padu, wśród lagun i rezerwatów rybnych, unikatowych środowisk gdzie rozumnie mieszają się ekonomia z naturą. Lot tysiąca ptaków, obrazy wytworzone poprzez słoną wodę w brzegach oraz ciepło słońca o jego zachodzie przekazują niepowtarzalne i zawsze inne emocje.

Krok w przeszłość

Tutaj na równinie, w stronę Delty dwie wielkie rzeki Pad i Adyga wzbogacają się o legendy i stają się sceneriami niezwykłych wydarzeń, gdzie często historia miesza się z mitologią. Rzeczywistość i egzemplarze archeologii przemysłowej zachowują ślady przeszłości, świadectwa antycznych cywilizacji i przemian, które woda i ziemia przeszły w czasie za sprawą natury lub ludzkiej ręki.

Cztery powody do odwiedzenia Delty Padu przez cały rok

LATO

Delta latem to spokojne morze z łagodnym dnem, idealne dla dzieci i szerokie, ładnie utrzymane plaże z bardzo drobnym piaskiem. Ale to także plaże puste, odosobnione i dzikie, które stały się gniazdem dla spotykanego jedynie tutaj ptactwa. Poza pachnącymi kocanką wydmami znajdują się laguny w odcieniach fioletu pochodzącym od kwitnących tam kwiatów zatrwian, a dalej szerokie pola zielonych upraw ryżowych.

JESIEŃ

Jesień w Delcie Padu to pełnia kolorów w lagunach, rezerwatach rybnych, w mieniących się odcieniami czerwieni wałach pokrytych Salicornią. To okres wielkich zlotów ptactwa, kiedy to tysiące ptaków gotowych jest do podróży aby emigrować w stronę cieplejszych ziem. Tworzą się pierwsze mgły, które otaczając krajobraz czynią go cichym, przytłumionym, w oczekiwaniu na powrót swoich ’emigrantów’.

ZIMA

W Delcie Padu zima jest cicha, niekończące się horyzonty zdobi szron, przytłumiona atmosfera i uśpione pola dają schronienie tysiącom kaczek. Zimne światło dnia i jasne niebo to idealny okres na obserwację ptactwa, okres dla ich pasjonatów na niezapomniane widoki i wrażenia.

WIOSNA

Wiosną Delta Padu to zapachy, kolory, magia przebudzania się natury do życia. Krzewy zamieniają się w białe obłoki, wały zabarwiają się na zielono a pola pokrywają się wielobarwnymi kwiatami. Zaczyna się nowy cykl życia, to okres zalotów i walk, widać pracujące w gniazdach parki a ich pisklęta niedługo zaczną latać.

Galeria zdjęć

Okazje i rabaty
Park Delty Padu

już od 2190 PLN

Trasy wycieczkowe i pakiety Home Boats

Proponujemy Państwu poniżej najbardziej popularne trasy wycieczkowe, jakie można przepłynąć w Home Boats. Dla każdej wybranej trasy oferujemy instrukcję i mapy do nawigacji. LAGUNA WENECKA (z Chioggi do Altino, przez Pellestrinę, Ma...
już od 1350 PLN

Odpoczynek na wybrzeżu Comacchio - camping Lido degli Scacchi

Tydzień na Lido degli Scacchi - oferta standard Pakiet dla 2 os. zawiera: 7 noclegów w DOMKU KEMPINGOWYM Ubezpieczenie KL+NNW+BP Cena już od: 1350 PLN Tydzień na Lido degli Scacchi - oferta standard - bez barier Pakiet dla 2 o...
już od 1600 EUR

Śluby religijne na prywatnej wyspie w Delcie Padu - Albarella

Pakiet zawiera: Pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji Zamówienie daty ceremonii religijnej Zapewnienie zgody na zawarcie ślubu (nulla osta del matrimonio) Ofiara za kościół Ofiara dla polskiego celebranta Przygotowan...
już od 749 PLN

Domki i apartamenty Villaggio Mediterraneo I - Rosolina Mare

DOMKI SZEREGOWE Z OGRÓDKIEM I BASENEM Charakterystyka nieruchomości: Odległość od morza: 700 Odległość od centrum: 200 Typologia: rezydencja z basenem Pokojowe: 2 Ilość miejsc do spania: 6 Willa szeregowa, składa si...
już od 1590 PLN

Apartamenty i wille - Albarella Veneto

Oferujemy Państwu luksusowe wille i komfortowe mieszkania na ekskluzywnej zielonej wyspie Arbarelli. Nasze propozycje są bardzo zróżnicowane: wille z prywatnym basenem, wille pojedyncze, wille dwurodzinne, wille jednopoziomowe, domki szeregowe, m...
Skontaktuj się z nami!


Administratorem Państwa danych osobowych przekazywanych w niniejszym formularzu jest Venice Special Travel z siedzibą w Szczecinie przy ul. Rostockiej 160, tel. 0048 794 64 65 52, tel. 00393 277 593 452, NIP: PL8511891412, REGON: 321462077...

Jeżeli złożyłeś oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w każdej chwili masz prawo cofnąć tą zgodę. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Dane osobowe przekazywane w ramach niniejszego formularza mogą być wykorzystywane w celu nawiązania z Tobą kontaktu na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

Będziemy przetwarzać kategorie Twoich danych osobowych takie jak podstawowe dane identyfikacyjne i dane dotyczące możliwości kontaktu z Tobą.

Twoje dane osobowe możemy udostępniać podwykonawcom, czyli podmiotom, z których korzystamy przy ich przetwarzaniu;

Nie przekazujemy Twoich danych poza teren EU/EOG.

Twoje Dane osobowe będą przetwarzane i przechowywane od momentu ich uzyskania przez Administratora Danych Osobowych do czasu zakończenia kontaktu z Tobą, oraz po tym okresie w celu:

  1. dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem usługi;
  2. wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych;

Warto pamiętać, że masz prawo wniesienia skargi do UODO gdy uznasz, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Przysługuje Ci prawo:

  1. dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;
  2. do sprostowania (poprawiania swoich danych);
  3. do usunięcia danych;
  4. do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
  5. do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych;
  6. do przenoszenia danych;
  7. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego;
  8. prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych

Podanie danych jest dobrowolne ale ich nie podanie będzie równoznaczne z brakiem możliwości nawiązania kontaktu z Tobą.

Szczegóły i wskazówki jak wykonywać swoje prawa znajdziesz Użytkowniku na naszej stronie internetowej w polityce prywatności, pod adresem https://www.italytravel24.com/wp-content/uploads/Polityka-ochrony-danych-osobowych.pdf

Adres:
Comacchio ()

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Przewiń do góry