Wyszukaj najlepszych wycieczek do Włoch i wspaniałych włoskich firm!

Miasteczko Lucignano

Ocena uczestników:
(302 głosów)
Opis miejsca

Lucignano w dolinie Valdichiana, jest położone w samym sercu pośród malowniczych sosnowych lasów, doskonałe miejsce dla tych co marzą o wakacjach na toskańskiej wsi. Położenie na granicy Umbrii i Toskanii w pobliżu Arezzo i Sieny stanowi o tym, że ośrodek jest doskonałym miejscem wypadowym na ciekawe wycieczki. Tędy też przebiega jedna ze sławnych włoskich dróg winnych, a na miejscowych wzgórzach uprawia się winorośla i produkuje aż 8 rodzajów renomowanych win oznaczonych (Chianti DOCG, Chianti Colli Aretini DOCG, Colli d’Etruria Centrale DOC, Valdichiana DOC, Cortona DOC, Valdarno di Sopra DOC, Vinsanto del Chianti DOC e Vinsanto del Chianti dei Colli Aretini DOC).

Lucignano to niewielkie, malownicze miasteczko, o doskonale zachowanym centrum historycznym, murami obronnymi , które nadają mu charakterystyczną dla średniowiecznych miasteczek owalną formę. Nazwa prawdopodobnie pochodzi od Lucignano rzymskiej rodziny konsula Licinio. Najpiękniejsze zabytki: kościół San Biaggio z XI w, twierdza,sanktuarium Madonna della Querce z 1568, klasztor Kapucynów (ok. 1580), kościoły Misericordia (1582) i della Collegiata (1594). Na specjalną uwagę zasługuje skomplikowany relikwiarz wykonany dla kościoła Franciszkanów, znajdujący się obecnie w Muzeum Miejskim, zwany “Drzewem Życia” (L’Albero della Vita).

Lucigano to nie tylko świetny punkt wypadowy na wycieczki po Toskanii, ale jest pełne życie i atrakcji, których nie można przegapić.

Atrakcje Lucigano

  • Targi – Kolory i smaki (pierwsza niedziela kwietnia) wystawa i sprzedaż kwiatów i roślin, a także degustacja i sprzedaż produktów lokalnych spożywczych i win.
  • Festiwal kwiatowy (pierwsza niedziela maja) – targ kwiatowy w centrum miasteczka;
  • Festiwal muzyczny (druga niedziela maja), festiwal muzyczny, który gromadzi zespoły z całej okolicy;

NIE PRZEGAP!! Maggiolata tradycyjne, mające antyczne korzenie święto wiosny, w programie parada bajkowych wozów pokrytych tysiącami kwiatów ciągnąca ulicami zabytkowego centrum miasta, na zakończenie między uczestnikami rozgrywana jest swoista bitwa kwiatowa.

 • Spacer dla smakoszy ( trzecia niedziela czerwca )- przechadzka enogastronomiczna po najbardziej charakterystycznych punktach miasta (Stare Miasto, Sanktuarium Madonna delle Quercie, jezioro, castello Calcione) gdzie są ustawione stoiska enoastronomiczne w których można posmakować produktów lokalnych i win.
 • Białe Noce (sobota przed pierwszą niedzielę lipca)- czyli sklepy i restauracje oraz imprezy do białego rana.
 • Święto Krzyża ( pierwsze dwa tygodnie lipca ) odbywa się w pobliskiej miejscowości Santa Croce- charakterystyczne dla widowisk ludowych i stoisk enogastronomicznych firmowanych przez najlepsze restauracje.
 • Kielichy pełne gwiazd – degustacja lokalnej żywności i wina pod gwiazdami w magiczną noc św. Wawrzyńca ( 10 sierpnia).
 • Wspomnienie z przeszłości (ostatnia niedziela września ) – manifestacja kostiumowa, parady i widowiska historyczne na terenie zabytkowego centrum, stoiska enogastronomiczne.
 • Wystawa malarstwa ( trzecia niedziela października), konkursy malarskie
 • Fiera dell’olio nuovo – czyli degustacja lokalnej oliwy wyprodukowanej ze świeżo zebranych oliwek (trzecia niedziela w grudniu ).
 • Fiera del Ceppo (24 grudnia)- lokalna impreza poprzedzająca Święta Bożego Narodzenia, wystawa i sprzedaż produktów lokalnych.

 

A na miłośników shoppingu czeka Outlet Valdichiana, malownicze miasteczko/centrum handlowe, pełne sklepów znanych i drogich marek.

Okazje i rabaty
Miasteczko Lucignano

już od 1465 PLN

Wakacje w krainie Chianti i kwitnących słoneczników - Toskania

WYPOCZNIJ W TOSKANII – APARTAMENTY I PEŁNE WYŻYWIENIE Pakiet dla 2 osób. Cena obejmuje: 6 nocy w pokoju 2 os. obiadokolacje (za dopłatą możliwość wykupienia pełnego wyżywienia oraz transferu z lotniska do ośrodka. Pakiet nie obejm...
Skontaktuj się z nami!


Administratorem Państwa danych osobowych przekazywanych w niniejszym formularzu jest Venice Special Travel z siedzibą w Szczecinie przy ul. Rostockiej 160, tel. 0048 794 64 65 52, tel. 00393 277 593 452, NIP: PL8511891412, REGON: 321462077...

Jeżeli złożyłeś oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w każdej chwili masz prawo cofnąć tą zgodę. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Dane osobowe przekazywane w ramach niniejszego formularza mogą być wykorzystywane w celu nawiązania z Tobą kontaktu na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

Będziemy przetwarzać kategorie Twoich danych osobowych takie jak podstawowe dane identyfikacyjne i dane dotyczące możliwości kontaktu z Tobą.

Twoje dane osobowe możemy udostępniać podwykonawcom, czyli podmiotom, z których korzystamy przy ich przetwarzaniu;

Nie przekazujemy Twoich danych poza teren EU/EOG.

Twoje Dane osobowe będą przetwarzane i przechowywane od momentu ich uzyskania przez Administratora Danych Osobowych do czasu zakończenia kontaktu z Tobą, oraz po tym okresie w celu:

 1. dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem usługi;
 2. wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych;

Warto pamiętać, że masz prawo wniesienia skargi do UODO gdy uznasz, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Przysługuje Ci prawo:

 1. dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;
 2. do sprostowania (poprawiania swoich danych);
 3. do usunięcia danych;
 4. do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
 5. do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych;
 6. do przenoszenia danych;
 7. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego;
 8. prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych

Podanie danych jest dobrowolne ale ich nie podanie będzie równoznaczne z brakiem możliwości nawiązania kontaktu z Tobą.

Szczegóły i wskazówki jak wykonywać swoje prawa znajdziesz Użytkowniku na naszej stronie internetowej w polityce prywatności, pod adresem https://www.italytravel24.com/wp-content/uploads/Polityka-ochrony-danych-osobowych.pdf

Adres:
Lucignano ()

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Przewiń do góry