Wyszukaj najlepszych wycieczek do Włoch i wspaniałych włoskich firm!

Miasteczko Erice zwane sycylijskim Asyżem

Ocena uczestników:
(134 głosów)
Opis miejsca

Erice jest położone na szczycie samotnego wzgórza, z którego rozciąga się widok na Trapani, zatokę, Morze Tyrreńskie i wyspy Egady, w wyjątkowo piękne dni dostrzec można nawet wybrzeże Tunezyjskie (Capo Bon). Początki miasta są starożytne i owiana legendą. Erice jest jednym z najbardziej niezwykłych miast na Sycylii, a spacerując wąskimi uliczkami wydaje się, że oddychamy powietrzem z minionych epok . Pierwszymi mieszkańcami Erice był tajemniczy lud, Elymian, który walczył z Kartagińczykami, potem osada została zajęta przez syrakuzańczyków pod wodzą Pyrrusa, by przez następne stulecia należeć kolejno do Kartagińczyków, Rzymian, Arabów, Normanów i Hiszpanów.

Jedną z charakterystycznych budowli są wieże bailifów, średniowieczne posterunki pozostałe z dawnej twierdzy wojskowej. Dwa budynki zostały połączone masywnymi ścianami osłonowymi. Spacerując w zieleni ogrodów Bailifów można podziwiać jeden z najpiękniejszych krajobrazów Sycylii.

Kościołów w Erice jest naprawdę dużo, prezentują najrozmaitsze style architektoniczne i zazdrośnie strzegą w swoich wnętrzach cenne skarby sztuki sakralnej, najważniejsze to Kościół (NMP ) z 1314 , obok którego stoi imponująca dzwonnica, kościół San Martino, wzniesiony prawdopodobnych w początkach gotyku , ale odbudowany i odrestaurowany w XVII i XVIII wieku ; świątynia św. Jana , którego oryginalny budynek pochodzi z XII wieku ; San Cataldo, przebudowany w XVIII wieku na oryginalnych XIV wiecznych murach.

Pozostałością epoki przedpunickiej jest imponujący mur z VII w.p.n.e., który pierwotnie otaczał całą osadę. Na niektórych odcinkach zachowały sę napisy i rysunki fenickie.

Centrum historyczne jest zamieszkane przez około 500 osób, niewielkie, wybrukowane antycznymi kamieniami, w zimowe mgliste dni wydaje się zawieszone między rzeczywistością a przeszłością. Do centrum można dojechać samochodem, ale lepiej skorzystać z malowniczej kolejki.

Jedzenie i wino

W obszarze produkuje doskonałe wina ( Erice DOC ) i typowe ciecze z zielonym. W całej miejscowości istnieje wiele laboratoriów, które przygotowują wyborne tradycyjne słodycze: cukierki zrobione ze słodkiej masy migdałowej, marcepanu: Mostaccioli i Genovezzi.

Galeria zdjęć

Okazje i rabaty
Miasteczko Erice zwane sycylijskim Asyżem

już od 3480 PLN

Wakacje w Erice Mare

Oferta dla 2 osób. Pakiet obejmuje: 7 nocy w pokoju 2 os. klasycznym Ubezpieczenie KL+NNW+BP CENA JUŻ OD 3480 PLN Cena obejmuje: Zakwaterowanie w pokoju 2 os. klasycznym Śniadanie Niezależna klimatyzacja i ogrzewanie Opłatę za...
Skontaktuj się z nami!


Administratorem Państwa danych osobowych przekazywanych w niniejszym formularzu jest Venice Special Travel z siedzibą w Szczecinie przy ul. Rostockiej 160, tel. 0048 794 64 65 52, tel. 00393 277 593 452, NIP: PL8511891412, REGON: 321462077...

Jeżeli złożyłeś oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w każdej chwili masz prawo cofnąć tą zgodę. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Dane osobowe przekazywane w ramach niniejszego formularza mogą być wykorzystywane w celu nawiązania z Tobą kontaktu na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust. 1 lit. a RODO).

Będziemy przetwarzać kategorie Twoich danych osobowych takie jak podstawowe dane identyfikacyjne i dane dotyczące możliwości kontaktu z Tobą.

Twoje dane osobowe możemy udostępniać podwykonawcom, czyli podmiotom, z których korzystamy przy ich przetwarzaniu;

Nie przekazujemy Twoich danych poza teren EU/EOG.

Twoje Dane osobowe będą przetwarzane i przechowywane od momentu ich uzyskania przez Administratora Danych Osobowych do czasu zakończenia kontaktu z Tobą, oraz po tym okresie w celu:

  1. dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem usługi;
  2. wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych;

Warto pamiętać, że masz prawo wniesienia skargi do UODO gdy uznasz, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Przysługuje Ci prawo:

  1. dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii;
  2. do sprostowania (poprawiania swoich danych);
  3. do usunięcia danych;
  4. do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
  5. do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych;
  6. do przenoszenia danych;
  7. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego;
  8. prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych

Podanie danych jest dobrowolne ale ich nie podanie będzie równoznaczne z brakiem możliwości nawiązania kontaktu z Tobą.

Szczegóły i wskazówki jak wykonywać swoje prawa znajdziesz Użytkowniku na naszej stronie internetowej w polityce prywatności, pod adresem https://www.italytravel24.com/wp-content/uploads/Polityka-ochrony-danych-osobowych.pdf

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!

Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Przewiń do góry