Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Zobacz nas w portalu Google Plus
wyszukaj w portalu italytravel24.com

Uzdrowisko Abano Terme na Wzgórzach Euganejskich

Ocena uczestników:
(79 głosów)
 • Hotel i uzdrowisko w Abano Terme
 • Brakujący załącznik
 • Brakujący załącznik
 • Wiejskie krajobrazy na Wzgórzach Euganejskich
 • Brakujący załącznik
 • Arqua Petrarca na Wzgórzach Euganejskich
 • Arqua Petrarca - Wzgórza Euganejskie
 • Frasanelle Abano Terme - Golf
 • Galzignano golf - Abano
 • Kanały Padwy
 • Malownicze miasto Padwa
 • Padwa z lotu ptaka
 • Brakujący załącznik

Wymarzone miejsce dla miłośników sportu i tych którzy potrzebują relaksu i regeneracji.

Leżące zaledwie kilka kilometrów od centrum Padwy Abano Terme jest jednym z największych i najsławniejszych uzdrowisk Eropejskich, do zespołu uzdrowiskowego należą miejscowości: Abano, Montegrotto, Galzignano, Battaglia Terme

Uzdrowisko jest położone wzdłuż północno – wschodniej krawędzi Wzgórz Euganejskich (malowniczych wzgórz powulkanicznych wyrastających po środku niziny padańskiej). Korzyści terapeutyczne, które pochodzą z wód termalnych, wraz z rozbudowaną siecią hoteli i usług uzdrowiskowych (liczne parki i 120 basenów termalnych!!) sprawiają, że kurort tętni życiem przez cały rok. Jest to doskonałe miejsce również na spokojne wakacje rodzinne- liczne baseny, niedalekie wzgórza Euganejskie, pełne malowniczych zakątków i wspaniałych zabytków historycznych (zamki, wille, opactwa, łaźnie rzymskie), centralne położenie w stosunku do Wenecji, Padwy czy Werony. W Montegrotto znajduje się interesujący rezerwat żywych motyli oraz bajkowy park dla dzieci. A pobliska miejscowość Arquà Petrarca jest jednym z najładniejszych północnowłoskich miasteczek.

Abano jest też wymarzonym miejscem dla miłośników tenisa- znajduje się tutaj 50 kortów tenisowych!! W okolicach uzdrowiska znajdują się również kluby golfowe.

Właściwości wód termalnych z Abano są znane już od ponad 2000 lat, ale dopiero niedawno zostały poddane szczegółowej analizie, która pozwoliła stwierdzić, że źródła termalne pochodzenia wulkanicznego łączą się tutaj z wodami pochodzącymi z podnóża alpejskiego (z okolic Monti Lessini otaczające Weronę), które by dotrzeć do Abano muszą pokonać odległość ponad 100 km., a zajmuje im to średnio 25- 30 lat, podczas tej długiej wędrówki wzbogacają swój skład o kilkadziesiąt różnych minerałów i osiągają temperaturę ok. 80/90 stopni! Na skład chemiczny wód i ich właściwości ostatecznie wpływa moment gdy w drodze na powierzchnię zamieniają się w błota wzbogacając swoją zawartość o składniki pochodzenia roślinnego – błoto z Abano jest znane ze swojego działania terapeutycznego w dziedzinie chorób reumatycznych, zapalenie kości i stawów, bólu stawów, w następstwach urazów i złamań oraz w przypadku chorób układu oddechowego (aerozole termiczne).

Charakterystyką Abano jest to, że praktycznie każdy hotel ma na swoim terenie własne centrum termalne i specjalizuje się w wybranych kuracjach, nie jak w większości uzdrowisk europejskich gdzie istnieje jedno centrum termalne do którego przychodzą wszyscy kuracjusze. Tutaj prawie każdy hotel posiada własne źródło termalne! Kuracje błotne połączone z tradycyjnymi masażami i nowoczesnymi technikami rehabilitacyjnymi i leczniczymi pozwalają na głęboką odnowę organizmu i sprzyjają polepszeniu zdrowia.

Na powulkanicznych wzgórzach Euganejskich rosną winorośle z których produkowane są renomowane wina:

 • DOC (CE Bianco, CE Cabernet Franc, CE Cabernet Sauvignon, CE Chardonnay, CE Manzoni Bianco, CE Merlot, CE Moscato, CE Pinello, CE Pinot Bianco, CE Rosso, CE Serpino)
 • DOCG (Colli Euganei Fior d’Arancio Passito, Colli Euganei Fior d’Arancio Secco, Colli Euganei Fior d’Arancio Spumante)

Najpopularniejsze kuracje Abano Terme

BALNEOTERAPIA: polega na zanurzeniu ciała w wannie zawierającej wodę z gorącego źródła wzbogaconego ozonem. Usprawnia działanie stawów, ułatwia ruch, rozluźnia mięśnie, zmniejsza ból. Jako intensywny środek rozszerzający naczynia stymuluje działanie krwi. Wskazany w zespołach bólowych i zaniku mięśni, w programach rehabilitacji po urazach, złamaniach i operacji oraz przy przewlekłych procesach zapalnych i w przypadku dermatozy.

TERAPIE HYDROKINETYCZNE: wykorzystuje właściwości fizyczne i chemiczne wody i jest idealnym rozwiązaniem przy deficycie mięśniowym, pomaga odzyskać siły po operacjach oraz jest wskazana dla chorych z chorobą zwyrodnieniową stawów. Sama kuracja, prowadzona w basenie jest przyjemna i relaksująca.

KĄPIELE BŁOTNE: błoto to lecznicza kompozycja substancji stałej (gliny) i cieczy (wzbogacona o związki bromowe i jodowe oraz mikroorganizmy i biomateriale pochodzenia naturalnego) . Kuracja błotna składa się z 4 etapów: masaż błotny, kąpiel w wodzie termalnej, wypacanie i masaż tonujący. Pomaga w leczeniu osteoporozy i choroby zwyrodnieniowej stawów .

INHALACJA: aerozole i inhalacja wodą termalną pomocne w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych i jest skuteczny w profilaktyce i leczeniu chorób przewlekłych.

KURACJE ODMŁADZAJĄCE I RELAKSUJĄCE: doświadczony i wykwalifikowany personel pomoże Ci odzyskać energię , piękno i dobre samopoczucie poprzez masaż, nowatorskie terapie, zrównoważoną dietę i kuracje produktami SPA.

PŁYWANIE W WODACH TERMALNYCH

Odległości:

 • Wenecja: 55 km
 • Padwa: 10 km
 • Werona: 100 km
 • Mantowa: 130 km
 • Ferrara: 60 km
 • Bolonia: 110 km
 • Gardaland i Parki Rozrywki Gardy (Sea Life, Safari Zoo): 120 km
 • Wybrzeże Adriatyckie: 50 km
 • Delta Padu: 70 km
już od 1049 PLN

Pozbądź się bólu pleców - Abano Terme

Pakiet obejmuje: 2 dni (2 noclegi) w komfortowym hotelu 3*, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym pełne wyżywienie kąpiele w 4 basenach termalnych (na czas kuracji udostępniony: szlafrok+ ręcznik) korzystanie z groty termicznej (tężni) ...
już od 3670 PLN

Tydzień antistress - Abano Terme

Pakiet obejmuje: 7 dni pełne wyżywienie zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym 1 badanie lekarskie 3 sesje z kąpieli błotnych z ozonem 3 sesje masażu leczniczego (20 min) klapki do zabiegów 1 Stone Therapy refleksologia 1 1 Ayurveda (...
już od 1590 PLN

Kuracja odmładzająca i relaksująca - Abano Terme

Pakiet obejmuje: 3 dni (3 noclegi) w komfortowym hotelu 3*, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym pełne wyżywienie kąpiele w 4 basenach termalnych (na czas kuracji udostępniony: szlafrok+ ręcznik) aerobik wodny udział w ćwiczeniach gru...
już od 1350 PLN

Poczuj się księżniczką, program odnowy estetycznej - Abano Terme

Pakiet obejmuje: 2 dni (2 noclegi) w komfortowym hotelu 3*, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym pełne wyżywienie kąpiele w 4 basenach termalnych (na czas kuracji udostępniony: szlafrok+ ręcznik) udział w ćwiczeniach grupowych na siło...
już od 1590 PLN

Kuracja gwiazd HOLLYWOOD - Abano Terme

Pakiet obejmuje: 3 dni (3 noclegi) w komfortowym hotelu 3*, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym pełne wyżywienie kąpiele w 4 basenach termalnych (na czas kuracji udostępniony: szlafrok+ ręcznik) aerobik wodny, udział w ćwiczeniach g...
już od 1359 PLN

Pobyty termalne w Abano Terme

Pakiet 3 dni relaksu obejmuje: 3 dni (3 noclegi) w komfortowym hotelu 3*, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym wyżywienie: śniadania i obiadokolacje masaże terapeutyczne (20 min.) wizyta lekarska szlafrok i ręcznik kąpiele błotne z p...
już od 840 PLN

Wypoczynek i regeneracja w Abano Terme

Pakiet 3 dni relaksu obejmuje: 3 dni (3 noclegi) w komfortowym hotelu 3*, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym wyżywienie: śniadania i obiadokolacje kąpiele w 4 basenach termalnych (na czas kuracji udostępniony: szlafrok+ ręcznik) Therm...
Imię i nazwisko*
Adres email*
Telefon*
Wyjazd od: Powrót przed:
Ilość dorosłych: Ilość dzieci:
Uwagi:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.) w celu otrzymania propozycji ofertowej oraz na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez przez Venice Special Travel zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Oświadczam, że zostałem poinformowany, że mam prawo do wglądu do swoich danych, ich poprawianie, zarządzanie, zaprzestanie przetwarzania oraz zażądania ich usunięcia. Oświadczam, że dane podaję dobrowolnie.

Region: Wenecja,
Miejscowość: Abano
+48 91 884 62 77
+48 794 64 65 52
Darmowe połączenie Skype

Przewiń do góry