Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Zobacz nas w portalu Google Plus
wyszukaj w portalu italytravel24.com

Miasteczko Lucignano

Ocena uczestników:
(11 głosów)
 • Miasteczko Lucignano - Toskania Włochy
 • Brakujący załącznik
 • Lucignano zamek
 • Miasteczko Lucignano
 • Festiwale Lucignano
 • Lucignano
 • Brakujący załącznik

Lucignano w dolinie Valdichiana, jest położone w samym sercu pośród malowniczych sosnowych lasów, doskonałe miejsce dla tych co marzą o wakacjach na toskańskiej wsi. Położenie na granicy Umbrii i Toskanii w pobliżu Arezzo i Sieny stanowi o tym, że ośrodek jest doskonałym miejscem wypadowym na ciekawe wycieczki. Tędy też przebiega jedna ze sławnych włoskich dróg winnych, a na miejscowych wzgórzach uprawia się winorośla i produkuje aż 8 rodzajów renomowanych win oznaczonych (Chianti DOCG, Chianti Colli Aretini DOCG, Colli d’Etruria Centrale DOC, Valdichiana DOC, Cortona DOC, Valdarno di Sopra DOC, Vinsanto del Chianti DOC e Vinsanto del Chianti dei Colli Aretini DOC).

Lucignano to niewielkie, malownicze miasteczko, o doskonale zachowanym centrum historycznym, murami obronnymi , które nadają mu charakterystyczną dla średniowiecznych miasteczek owalną formę. Nazwa prawdopodobnie pochodzi od Lucignano rzymskiej rodziny konsula Licinio. Najpiękniejsze zabytki: kościół San Biaggio z XI w, twierdza,sanktuarium Madonna della Querce z 1568, klasztor Kapucynów (ok. 1580), kościoły Misericordia (1582) i della Collegiata (1594). Na specjalną uwagę zasługuje skomplikowany relikwiarz wykonany dla kościoła Franciszkanów, znajdujący się obecnie w Muzeum Miejskim, zwany “Drzewem Życia” (L’Albero della Vita).

Lucigano to nie tylko świetny punkt wypadowy na wycieczki po Toskanii, ale jest pełne życie i atrakcji, których nie można przegapić.

Atrakcje Lucigano

 • Targi – Kolory i smaki (pierwsza niedziela kwietnia) wystawa i sprzedaż kwiatów i roślin, a także degustacja i sprzedaż produktów lokalnych spożywczych i win.
 • Festiwal kwiatowy (pierwsza niedziela maja) – targ kwiatowy w centrum miasteczka;
 • Festiwal muzyczny (druga niedziela maja), festiwal muzyczny, który gromadzi zespoły z całej okolicy;
 • NIE PRZEGAP!! Maggiolata tradycyjne, mające antyczne korzenie święto wiosny, w programie parada bajkowych wozów pokrytych tysiącami kwiatów ciągnąca ulicami zabytkowego centrum miasta, na zakończenie między uczestnikami rozgrywana jest swoista bitwa kwiatowa.

 • Spacer dla smakoszy ( trzecia niedziela czerwca )- przechadzka enogastronomiczna po najbardziej charakterystycznych punktach miasta (Stare Miasto, Sanktuarium Madonna delle Quercie, jezioro, castello Calcione) gdzie są ustawione stoiska enoastronomiczne w których można posmakować produktów lokalnych i win.
 • Białe Noce (sobota przed pierwszą niedzielę lipca)- czyli sklepy i restauracje oraz imprezy do białego rana.
 • Święto Krzyża ( pierwsze dwa tygodnie lipca ) odbywa się w pobliskiej miejscowości Santa Croce- charakterystyczne dla widowisk ludowych i stoisk enogastronomicznych firmowanych przez najlepsze restauracje.
 • Kielichy pełne gwiazd – degustacja lokalnej żywności i wina pod gwiazdami w magiczną noc św. Wawrzyńca ( 10 sierpnia).
 • Wspomnienie z przeszłości (ostatnia niedziela września ) – manifestacja kostiumowa, parady i widowiska historyczne na terenie zabytkowego centrum, stoiska enogastronomiczne.
 • Wystawa malarstwa ( trzecia niedziela października), konkursy malarskie
 • Fiera dell’olio nuovo – czyli degustacja lokalnej oliwy wyprodukowanej ze świeżo zebranych oliwek (trzecia niedziela w grudniu ).
 • Fiera del Ceppo (24 grudnia)- lokalna impreza poprzedzająca Święta Bożego Narodzenia, wystawa i sprzedaż produktów lokalnych.

A na miłośników shoppingu czeka Outlet Valdichiana, malownicze miasteczko/centrum handlowe, pełne sklepów znanych i drogich marek.

już od 1465 PLN

Wakacje w krainie Chianti i kwitnących słoneczników - Toskania

WYPOCZNIJ W TOSKANII – APARTAMENTY I PEŁNE WYŻYWIENIE Pakiet dla 2 osób. Cena obejmuje: 6 nocy w pokoju 2 os. obiadokolacje (za dopłatą możliwość wykupienia pełnego wyżywienia oraz transferu z lotniska do ośrodka. Pakiet nie obejm...
Imię i nazwisko*
Adres email*
Telefon*
Wyjazd od: Powrót przed:
Ilość dorosłych: Ilość dzieci:
Uwagi:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.) w celu otrzymania propozycji ofertowej oraz na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez przez Venice Special Travel zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Oświadczam, że zostałem poinformowany, że mam prawo do wglądu do swoich danych, ich poprawianie, zarządzanie, zaprzestanie przetwarzania oraz zażądania ich usunięcia. Oświadczam, że dane podaję dobrowolnie.

Region: Toskania,
Miejscowość: Lucignano
+48 91 884 62 77
+48 794 64 65 52
Darmowe połączenie Skype

Przewiń do góry