Przejdź do sekcji dla naszych agentów
Zobacz nasz Fanpage w portalu FB.com
Zobacz nas w portalu Google Plus
wyszukaj w portalu italytravel24.com

Miasteczko Erice zwane sycylijskim Asyżem

Ocena uczestników:
(1 głosów)
  • Brakujący załącznik
  • Panorama miasteczka Erice
  • Trapani - niedaleko Erice
  • Brakujący załącznik
  • Erice - widok z mórów na na Trapani i Nubie
  • Brakujący załącznik
  • Krajobrazy nieopodal Erice
  • Brakujący załącznik
  • Tradycyjna cukiernia w Erice
  • Dachy domów w Erice

Erice jest położone na szczycie samotnego wzgórza, z którego rozciąga się widok na Trapani, zatokę, Morze Tyrreńskie i wyspy Egady, w wyjątkowo piękne dni dostrzec można nawet wybrzeże Tunezyjskie (Capo Bon). Początki miasta są starożytne i owiana legendą. Erice jest jednym z najbardziej niezwykłych miast na Sycylii, a spacerując wąskimi uliczkami wydaje się, że oddychamy powietrzem z minionych epok . Pierwszymi mieszkańcami Erice był tajemniczy lud, Elymian, który walczył z Kartagińczykami, potem osada została zajęta przez syrakuzańczyków pod wodzą Pyrrusa, by przez następne stulecia należeć kolejno do Kartagińczyków, Rzymian, Arabów, Normanów i Hiszpanów.

Jedną z charakterystycznych budowli są wieże bailifów, średniowieczne posterunki pozostałe z dawnej twierdzy wojskowej. Dwa budynki zostały połączone masywnymi ścianami osłonowymi. Spacerując w zieleni ogrodów Bailifów można podziwiać jeden z najpiękniejszych krajobrazów Sycylii.

Kościołów w Erice jest naprawdę dużo, prezentują najrozmaitsze style architektoniczne i zazdrośnie strzegą w swoich wnętrzach cenne skarby sztuki sakralnej, najważniejsze to Kościół (NMP ) z 1314 , obok którego stoi imponująca dzwonnica, kościół San Martino, wzniesiony prawdopodobnych w początkach gotyku , ale odbudowany i odrestaurowany w XVII i XVIII wieku ; świątynia św. Jana , którego oryginalny budynek pochodzi z XII wieku ; San Cataldo, przebudowany w XVIII wieku na oryginalnych XIV wiecznych murach.

Pozostałością epoki przedpunickiej jest imponujący mur z VII w.p.n.e., który pierwotnie otaczał całą osadę. Na niektórych odcinkach zachowały sę napisy i rysunki fenickie.

Centrum historyczne jest zamieszkane przez około 500 osób, niewielkie, wybrukowane antycznymi kamieniami, w zimowe mgliste dni wydaje się zawieszone między rzeczywistością a przeszłością. Do centrum można dojechać samochodem, ale lepiej skorzystać z malowniczej kolejki.

Jedzenie i wino

W obszarze produkuje doskonałe wina ( Erice DOC ) i typowe ciecze z zielonym. W całej miejscowości istnieje wiele laboratoriów, które przygotowują wyborne tradycyjne słodycze: cukierki zrobione ze słodkiej masy migdałowej, marcepanu: Mostaccioli i Genovezzi.

już od 3480 PLN

Wakacje w Erice Mare

Oferta dla 2 osób. Pakiet obejmuje: 7 nocy w pokoju 2 os. klasycznym Ubezpieczenie KL+NNW+BP CENA JUŻ OD 3480 PLN Cena obejmuje: Zakwaterowanie w pokoju 2 os. klasycznym Śniadanie Niezależna klimatyzacja i ogrzewanie Opłatę za...
Imię i nazwisko*
Adres email*
Telefon*
Wyjazd od: Powrót przed:
Ilość dorosłych: Ilość dzieci:
Uwagi:


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.) w celu otrzymania propozycji ofertowej oraz na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez przez Venice Special Travel zgodnie z ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Oświadczam, że zostałem poinformowany, że mam prawo do wglądu do swoich danych, ich poprawianie, zarządzanie, zaprzestanie przetwarzania oraz zażądania ich usunięcia. Oświadczam, że dane podaję dobrowolnie.

Region: Sycylia,
Miejscowość: Erice
+48 91 884 62 77
+48 794 64 65 52
Darmowe połączenie Skype

Przewiń do góry